SZÍV:
A szív a szeretetet, az érzelmeimet, a szeretet képességét, az örömöt, a vitalitást és a biztonságot jelképezi. A szív energiája az egész testre kisugárzik, főleg a nyak és a napfonat között. A szív egy pumpa, amely az életet (a vért) áramoltatja körbe az egész testemben. Ez a vérkeringés osztja el a boldogsághoz, az egyensúlyhoz, az életörömhöz, és a belső békéhez szükséges életenergiát. Minél inkább a szeretetre, az együttérzésre és a megbocsátásra koncentrálok, annál nagyobb örömben, békében és boldogságban „dolgozik" majd a szívem. A lassú, harmonikus szívritmus lelkileg nyugodt embert jelez. A szívritmusom megváltozik, amikor nem vagyok egyensúlyban, szeretettel kapcsolatos problémám van vagy érzelmeimre érzékenyen reagálok. FELADAT: Nyitni a szeretet felé, minden rosszallást elfelejteni, felhagyni a saját magunkat megbetegítő önkritizálással, és megbocsátani magunknak, mert csak így tudjuk elfogadni mások szeretetét, ha saját magunknak megbocsátunk.
Szívünkre ható érzelmek
Ajurvéda - SZÍV:
November az Ajurvéda (Indiai gyógyászat) szerint a szívünkhöz kötődő hónap! A szívünk egészsége érdekében sportoljunk rendszeresen és fogyasszunk a hónap folyamán napi 2 db banánt mézzel, ami talán az egyik leghatékonyabb szívműködést segítő kúra, de nem elhanyagolható a fokhagyma és a galagonya szívre gyakorolt jótékony hatása sem. Ha viszont komolyabban szeretnénk foglalkozni a szívünk egészségével, akkor kipróbálhatjuk az Arjuna nevezetű gyógynövényt is!
Kínai Orvoslás HKO, Akupresszúra és a SZÍV Meridián
Szervóra szerint - SZÍV meridián:
SZÍV meridián ideje a szervóra szerint 11-13 óra között van: Ebben az időszakban van a szívciklus csúcspontja, ezért ez a legjobb idő a sportolásra. Ha megtehetjük 12óra körül tartsunk fél óra pihenőt, ami jelentősen csökkenti a szívproblémák veszélyét. Délben erősödik a gyomorsav-termelődés is, így készül fel szervezetünk az ebédre.
SZÍVBUROK meridián ideje a szervóra szerint 19-21 óra között: A szívburok ekkor éri el maximumát, mely jól támogatható a szívburok-meridián akupunktúrás pontjainak masszírozásával, ütögetésével. A fizikai erőfeszítés és sport ilyenkor már nem javasolt, ajánlott viszont a séta, amely az oxigén megnövelésével nagyon hasznos a szívburok egészségéhez. Energiapályáink lelassulnak, felkészülünk az éjszakai pihenőre, érzékeink kifinomulnak.
A SZÍV meridián megerősítő mondata: “Tudom ki vagyok. Szeretem amit csinálok.”
A SZÍVBUROK Meridián megerősítő mondata: “Megbocsátok magamnak és másoknak. Kezembe veszem az életem irányítását.”
SZÍV és SZÍVBOROK meridiánok legfontosabb akupresszúrás pontjai: SZÍV 7-es pont és SZÍVBUROK 6 pont
FÜLAKUPRESSZÚRA - A szív és a tüdő pontja a fülünkben
A fülkagyló legmélyebb pontján helyezkedik el és amire a mutatóujjunkkal kell nyomást gyakorolnunk szívszorulás, infarktus, szívritmus zavar, érrendszeri izomtónus rendellenesség, a szív fejlődési rendellenessége, magas vérnyomás, hörghurut, tüdő gyulladás, asztma esetén.
SZÍV Gyógynövényei:
Galagonya, Fehér fagyöngy, Borókafenyő, Citromfű, Komló, Körömvirág, Len, Levendula, Macskagyökér, Mezei zsurló...
Ha van kedvetek olvassátok el a Szív problémákkal kapcsolatosan a teljes írásomat: SZÍV Gyógynövényei
SZÍV Illóolajai - doTERRA
Ajánlom szeretettel az illóolajokkal és a Szívvel kapcsolatos írásomat: Szív illóolajai
SZÍV-problémák Lelki okai:
Ajánlom szeretettel a teljes írásomat a SZÍV-problémák lelki okairól: SZÍV-Problémák Lelki Okai
SZÍV Gyógyító ÁSVÁNYai
Magnezit, Rózsakvarc, Kálcit, Kalcedon, Opál...
Teljes írásom a SZÍV segítő Ásványairól: SZÍV Gyógyító Ásványai
SZÍV-problémák jelzései a testünkön
Olvasd el a teljes cikkemet a SZÍV-problémák jelzéseiről a testünkön: Testünkön árulkodó jelek és a SZÍV
Ha van kedvetek tovább olvasgatni SZÍV témában, akkor ajánlom szeretettel Ágim honlapjára felkerült további cikkeimet is!
További SZÍV problémákkal kapcsolatos természetes gyógymódok:
ŐSZI Cikkek, Aktualitások:
Források:
https://namasta.hu/
https://bhaktikutir.hu/orientalis-modszer-egy-egesz-eves-meregtelenito-egeszsegmegorzo-program/
Könyv: Az emberi test
Könyv: Ájurvédikus gyógyítás
Könyv: Jacques Martel – Lelki eredetű betegségek lexikona