RECEPTEK - EGÉSZSÉGES ÉTELEK - ZABKÁSA Áfonyalekvárral és Áfonyával
ZABKÁSA RECEPT - Ahogy én csinálom:
Kb 2-3dl kókusztejbe (vagy valamilyen magtejbe: zabtej, rizstes, mandulatej) belekeverem a gluténmentes zabpelyhet 3-5 evőkanállal attól függően ki mennyire sűrűn szereti (+nem minden zabpehely gluténmentes!, akinek ez fontos így keresse a bioboltban), keverek még hozzá citrom és narancshéj reszeléket, vaníliát és fahéjat (aki szereti, a fahéjat nem kell sajnálni, mert ettől lesz igazán jó íze), ezt felforralom és kész is. Majd tálkába kiteszem és kicsit megvárom hogy hüljön, majd amikor már csak meleg és nem forró, mehet bele a méz és az illóolajok. Én általában doTERRA citrom, narancs és fahéj illóolajokat szoktam belecseppenteni 1-1cseppet mindegyikből, ami nagyon jóízűvé varázsolja a zabkását.
TIPP: Krisnavölgybe vásároltunk tavalyelőtt egy fahéjas-méz nevű készítményt, rögtön kedvenc lett, azóta itthon készítjük: repcemézből és fahéj porból. Úgy írták az összetevőkben hogy 4%-a fahéj, tehát egy kisebb üveget megtöltök repcemézzel és annyi fahéjat keverek bele, hogy sötétbarna színe legyen, ezt teszem bele a zabkásába édesítőként. Ehetitek a zabkását simán mézzel, fahéjas mézzel vagy lekvárral is. Ém most a gyümölcsös-lekváros változatot választottam! Küldöm szeretettel, érdemes kipróbálni!
JÓ TUDNI! Az Őszi és Téli időszakban ideális reggelinek számít a ZAB, ugyanis ez a leginkább melegítő hatású gabonaféle. Ha pedig a reggelire készített Zabkásánkat Fahéjjal ízesítjük, akkor a hideg időszakban nagyon jót teszünk a testünknek. Vigyázat! Aki fázós nekik ebben a hideg időszakban nem ideális a kókusztej, ugyanis ez hűtő hatású ital, így az őszi/téli időszakban érdemes inkább a rizs vagy egyéb magtejre váltani.